Serwis we Wrocławiu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • rafalus
    L&K
    • 2005
    • 1138
    • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

    #51
    no tak ale na rozrząd masz w ASO np. w elkarze 2 lata gwarancji. Zerwie Ci się rozrząd lub uszkdzi Ci sie cos co wpływa na pasek(nie zwiny seriwsu) i Ci mali prywaciarze będą niechętni do napraw a tak mam gwarancje na 2 lata więc jakąś można przeżyć wzrost kosztów za troche spokoju.
    Poza tym olej też wyminiam w aso bo to mały koszt a mam wbite jak przeglądy w ASO na komputerze i w książece serwisowej a to sobie odlicze przy odsprzedaży.
    Ale ogólnie na przeglądy nie jeżdże tylko na konkretne naprawy bo to starta pieniędzy,
    nowy cSIMC od Aliego
    seryjne 110kM teraz ok ~170kM ARL ,230 wtryski.
    Moc potwierdzona w tym roku na hamowni.

    półosie seryjne przebieg 273 tyś

    Komentarz

    • misiek^wro
      RS
      S_OCP Member
      • 2006
      • 8321

      #52
      rafalus, mi sie gwarancja na auto skonczyla. Przebiegi teraz mozna sprawdzic. Poza tym mam na wszystko faktury powbijane i na fakturach ilosc km, wiec wszystko sie zgadza.
      Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
      Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
      ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

      TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


      Komentarz

      • KzaM
        Drive
        S_OCP Member
        • 2007
        • 56

        #53
        Witam wszystkich, chciałem zapytać przy okazji czy zna ktoś specjalistę od skrzyni biegów we Wrocławiu- mam ostatnio coraz częściej problemy z 1. i 2. biegiem..a nie chce ryzykować postoju i kosztów w razie jakiejś awarii....będę wdzięczny za wszelkie namiary

        Komentarz

        • Ramsey
          Drive
          • 2007
          • 73

          #54
          Mam, robił skrzynie w moim aucie, 20 kkm po remoncie i wciąż śmiga jak nowa.

          Kunecki Mirosław. Mechanika pojazdowa
          Zakłada Mechaniki Pojazdowej
          Naprawa manualnych skrzyń biegów Volkswagen - Audi

          Kwiatowa 8
          55-010 Smardzów
          Święta Katarzyna
          woj. dolnośląskie

          tel./fax 071/ 311-62-67
          kom 601 58 15 11
          Yeah, right.

          Komentarz

          • rafalus
            L&K
            • 2005
            • 1138
            • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

            #55
            Potwierdzam słowa RAMSEya

            [ Dodano: Sro 23 Kwi, 08 00:35 ]
            przy okazji przypomniało mi się ,że przy przebiegu 150tys wart sprawdzić olej w skrzyni
            nowy cSIMC od Aliego
            seryjne 110kM teraz ok ~170kM ARL ,230 wtryski.
            Moc potwierdzona w tym roku na hamowni.

            półosie seryjne przebieg 273 tyś

            Komentarz

            • KzaM
              Drive
              S_OCP Member
              • 2007
              • 56

              #56
              SUPER...to ustawie sie tam ..Dzieki wielkie za info
              Pozdrawiam

              Komentarz

              • Thundi
                L&K
                • 2005
                • 1157

                #57
                Niestety ale chyba jeden z nich się popsuł (z tych dwuch polecanych)
                Chodzi o Jetronik. Zawędrował tam samochód gdyż zbliża się 90tys i teoretycznie czas na rozrząd. Panowie zaś za wszelką cene chcieli odwieść od tej wymiany twierdząc że wymiana przy 120tyś jest. (opis auta po lewej) i choć przeglądy wykonywali ok to niestety teraz dość mocno mnie zawiedli.
                Z Autoexpresem narazie nie ma problemu chyba że po wymianie coś wyjdzie ale mam nadzieje, że nie.
                O ortografie dba FF.
                Ranking sprzedaży nowych aut w Polsce w 2009 oraz 2008 (Excel):
                http://thunderbolt2.prv.pl/sprzedaz/Ranking.xls
                Skoda Octavia & Audi A6

                Komentarz

                • adre91
                  Classic
                  • 2008
                  • 5

                  #58
                  witam. na początek kilka faktów:

                  przegląd Octavii I 240kkm (olej, 3 filtry):

                  - Gall Icm 1100 PLN

                  - TMT 900 PLN

                  - Elcar 750 PLN

                  - RC czy tam RS w każdym razie ten na balonowej 450 PLN

                  -Jetronic 500 PLN

                  -Autoexpress 400 PLN


                  Nie sprawdzałem jescze Jetronica ani Autoexpressu. Z Elcaru po tysiącach lat doświadczenia raczej zadowolony, ale wiadomo, że nie zawsze wszystko ok i dlatego kombinuję. Jakieś rady? Muszę też wymienić osłony dolne silnika. W sklepie na hubskiej kosztuje taki zamiennik 150 PLN i chyba jego właśnie wybiorę, bo:

                  - TMT 640 PLN (400 PLN środkowa osłona + 170 jedna boczna + ok. 70 PLN robocizna)

                  - Elcar 640 PLN (wszystko tak samo mniej wiecej)

                  - Gall ICM: nawet nie mają osłon, ale jak przywiozę swoją to mi wymienią za 60 PLN

                  - RS czy tam RC : nie mają osłon i mówią mi, że tylko w ASO one są, a za wymianę chcą 50/60 PLN

                  - w AutoExpresie uczciwie powiedzial ze skoro i tak przy przegladzie zdejmuje starą osłone to nową którą przywioze sam za darmo mi zalozy

                  - Jetronic: facet powiedzial ze to jest taka pierdola ze nawet nie chce o tym gadac ile kosztuje wymiana

                  Raczej wybiorę Elcar, chyba że polecacie coś innego czekam na rady i pozdrawiam

                  Komentarz

                  • misiek^wro
                    RS
                    S_OCP Member
                    • 2006
                    • 8321

                    #59
                    adre91, Nowodworska 19 - chcesz to dam Ci numer. Zaskoczysz sie pozytywnie cena i jakoscia wykonania przegladu

                    Pracuje tam niejaki Marcin od zawsze polecany - wczesniej pracowal wlasnie w ASO Autoexpress. Jak zmienil charakter swojej pracy na prywatny, tj otworzyl wlasny salon, to od zawsze z nim "jestem" :P

                    W zasadzie to pracuje u niego jeszcze jeden swietny mechanik, z doswiadczeniem z Nissana i Skody wlasnie. Marcin pracowal w Audi dlugie lata.

                    w razie czego nr tel : 790 418 134

                    Oslone na 100% tez Ci za darmo zalozy, skoro stara sciaga Pozdrawiam!
                    Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                    Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                    ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                    TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                    Komentarz

                    • PiotrK
                      Classic
                      • 2007
                      • 36

                      #60
                      Witam,
                      właśnie moja octa odmówiła posłuszeństwa :cry:
                      Jest: 1.6 FSI / 2006
                      Była: 1.6 AEE / 1999

                      Komentarz

                      • adre91
                        Classic
                        • 2008
                        • 5

                        #61
                        Wielkie dzieki misiek^wro. na pewno zadzwonie i sprawdze te opcje!

                        [ Dodano: Sob 17 Sty, 09 00:00 ]
                        autoexpress na piątkę!

                        Komentarz

                        • aman
                          Classic
                          • 2010
                          • 8

                          #62
                          Witam, od 2msc jestem w posiadaniu Skody O1 i mam średnie rozeznanie we wrocławskich warsztatach. Ponieważ ostatni post na temat wrocławskich warsztatów jest z przed 2 lat prosiłbym o małą aktualizację, komu najlepiej powierzyć swoją skodzinę w potrzebie.

                          Na forum przewijają się poza autoryzowanymi serwisami następujące warsztaty:
                          - VagSerwis ul.Piękna
                          - Jetronik ul.Opolska
                          - NASO ul.Opolska
                          - Autoexpress ul. Międzyrzecka
                          - warsztat Marcina Piegusa ul. Nowodworska 19
                          Z których warsztatów korzystacie i z jakim rezultatem?

                          Na stan dzisiejszy czeka mnie wymiana rozrządu(z pompą wodną) w silniku ASV, w Autoexpresie wołają za to 1200zł (900zł części + 300 robocizna), jak to ma się do wrocławskich warunków? Na skodaczesci.pl oryginalny kompletny rozrząd + pompa można dostać za 550zł + 205zł = 755zł. Czy to znaczy że w Autoexpresie chcą mnie zrobić w banbuko czy mają słabych dostawców ?

                          Komentarz

                          • misiek^wro
                            RS
                            S_OCP Member
                            • 2006
                            • 8321

                            #63
                            Zamieszczone przez aman
                            - Autoexpress ul. Międzyrzecka
                            - warsztat Marcina Piegusa ul. Nowodworska 19
                            Te dwa moge polecic. Ja obecnie przerzucilem sie na uslugi chlopakow z ECU Softu ( Grobla Kozanowska - jadac od strony starego Hitu na Kozanow - skrecasz przed drugim nasypem ) ale tak :

                            - Jak u Piegusa, to umawiasz sie do Piegusa - choc dawno mnie nie bylo, nie wiem jakie ceny, ale Marcin to swoisty spec - nie odwala fuszery. Kiedys tam pracowali rozni goscie, z roznym skutkiem - zadajac Marcinowi pytanie jak np sie uszczelnia pompe vacuu itd ...

                            - Jesli do Autoexpresu - to jedz i tam. Goscie sa solidni, wysylam tam swoja kumpele z Fabia, miala problem z autem - serwis krzyczal jej 2000 za wymiane wiazki, obylo sie bez tego - wymienili jej swiece, podniesli kable, zaizolowali za ... 150 pln
                            Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                            Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                            ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                            TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                            Komentarz

                            • jacog
                              Rider
                              • 2008
                              • 420
                              • Felicia I (6U1)

                              #64
                              Polecam Autoexpres - zrobili na mnie bardzo dobre wrażenie a cena była ok.

                              Jetronika unikać.

                              misiek^wro, zadowolony z ECU soft?

                              Komentarz

                              • Sev
                                L&K
                                • 2007
                                • 1295

                                #65
                                Jeszcze VAGSerwis na Pięknej. Ludzie z kręgów racingowych i rajdowych we Wro często u Łukasza robią autka, ja na razie tylko obsługę serwisową u nich robię (oleje, filtry itp).

                                Czyli:
                                VAGSerwis, Autoexpres i Piegus. Gdzie bliżej
                                6Y20VT codename FiA - v.1.5 - 213KM/339Nm
                                Polecam NETCAR.PL - Opony i Felgi, VAGSerwis.pl

                                Komentarz

                                • misiek^wro
                                  RS
                                  S_OCP Member
                                  • 2006
                                  • 8321

                                  #66
                                  Zamieszczone przez jacog
                                  misiek^wro, zadowolony z ECU soft?
                                  Narazie tak

                                  - dostalem pieczatke wbita w ksiazke serwisowa - wszedzie indziej krecili nosem, mowili ze to nie maja pieczatek, to naklejek itd ...
                                  - profi serwis by patryk&daniel - bo skoro dlubia w autach do poziomu panewek itd - to prostsze rzeczy mysle wychodza im latwiej - a na hamulcach i zawieszeniu musza sie znac, bo troche KM w stadzie maja - stad wiem, ze robia wszystko naprawde od a do z, nie pomijajac zadnej czynnosci
                                  - cenowo rowniez przystepnie
                                  Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                  Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                  ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                  TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                  Komentarz

                                  • 1st2
                                    Classic
                                    • 2009
                                    • 23

                                    #67
                                    I jak wrażenie z ostatnich sesji serwisowych? Dzisiaj ujawniły się jakieś dziwne dźwięki w momencie zwalniania sprzęgła przy zmianie biegu na wyższy. Dźwiękowi towarzyszy czasem delikatna wibracja dźwigni zmiany biegów. Auto na gwarancji, 10k km zrobione. Wizyta w ASO w tym wypadku nieodzowna. Pytanie które? Po przeczytaniu wszystkich opinii skłaniam się ku Elcarowi. Które ASO jest aktualnie najbardziej godne polecenia?

                                    Komentarz

                                    • jacog
                                      Rider
                                      • 2008
                                      • 420
                                      • Felicia I (6U1)

                                      #68
                                      Na pewno nie Centrum-TMT - zostaje Ci rzut monetą

                                      Komentarz

                                      • misiek^wro
                                        RS
                                        S_OCP Member
                                        • 2006
                                        • 8321

                                        #69
                                        1st2, Elcar moze byc - naprawde fachowa obsluga i na pewno sa lepsi od TMT.

                                        Pytanie czy w Gallu jest dalej ten sam mistrz, ktory byl pare lat temu - jesli tak, to polecilbym Galla, jednak ja juz dawno do ASO na serwisy nie jezdzilem.
                                        Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                        Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                        ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                        TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                        Komentarz

                                        • 1st2
                                          Classic
                                          • 2009
                                          • 23

                                          #70
                                          W Elcarze robiłem do tej tylko przeglądy okresowe jak miałem poprzednie auto. I powiem, że po przejściu na serwis nieautoryzowany okazało się, że niektóre elementy wykazane na fakturze jako wymienione prawdopodobnie były nietknięte. Olej oddawali zawsze. Niczego poważniejszego u nich nie robiłem, ale mam pewne obawy. Swego czasu pytałem o wymianę podnośnika szyby elektrycznej to rzucili mi wycenę ok 400zł + robocizna. Ja zamknąłem się w 200 zł. Wiem, że niestety większość ASO jest nastawiona na wymianę części a nie naprawę. W wypadku nowego auta zależałoby mi na solidnej diagnostyce. W końcu nie po to się kupuje nowe auto żeby zostawiać kasę w warsztatach. Cóż zobaczymy z czym przyjdzie się zmierzyć.

                                          Komentarz

                                          • daneczek76
                                            RS
                                            S_OCP Member
                                            • 2006
                                            • 3642
                                            • Toyota

                                            #71
                                            Zamieszczone przez 1st2
                                            W Elcarze
                                            kupiłem tam swoją pierwszą oktawie serwis był taki że ja zawsze musiałem udowodnić że ma być tak jak chce i udowadniac że to ja mam racje.
                                            Np: nie podświetlała mi się przednia i tylna popielniczka wraz z zapalniczką - odpowiedz serwisu - w tej wersji octavi tak ma być. Musiałem wziąć pana Majstra zaprowadzić do nowej octavii i udowodnić że nie ma racji. itd.
                                            Normalnie krew mnie zalewała.


                                            Zamieszczone przez jacog
                                            Polecam Autoexpres
                                            też polecam

                                            tez polecam Luboń. Auto serwis Gniźniska.
                                            [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                                            Komentarz

                                            • piotr64k
                                              Classic
                                              • 2010
                                              • 9

                                              #72
                                              GALL-ICM omijać z daleka

                                              Witam
                                              Jakiś czas temu miałem stłuczkę nie z mojej winy. Oddałem samochód do serwisu GALL-ICM we Wrocławiu. Za naprawę zgarnęli prawie 13tyś z OC sprawcy. Po ziemie w kilku miejscach lakier się złuszczył i zaciął się zamek od tylnej klapy. Pojechałem złożyć reklamację. Reklamacja została przyjęta tylko na zamek. Na złuszczony lakier człowiek zajmujący się likwidacją szkód stwierdził, że nie ma problemu faktycznie został położony źle lakier. Gdy przyjechałem odebrać samochód zostałem poinformowany, ze reklamacja na lakier nie została przyjęta, gdyż ubytki powstały w wyniku porysowania lakieru. Z tego co poczytałem lakier nie ma prawa się złuszczyć pomimo zarysowań. Na marginesie w miejscu gdzie powstało złuszczenie rys żadnych nie było.
                                              Także bardzo nie polecam tego serwisu. Od tamtej pory skorzystałem dwa razy z serwisu VW na pięknej, rzut beretem od serwisu Skody, po kolejnych stłuczkach(nie z mojej winy). I nie mam żadnych zastrzeżeń.
                                              Pozdrawiam

                                              Komentarz

                                              • misiek^wro
                                                RS
                                                S_OCP Member
                                                • 2006
                                                • 8321

                                                #73
                                                No ja GALLa polecam tylko do mechaniki, o ile jak zaznaczylem - jest ten mistrz ktory byl 4 lata temu - bo gosc zrobil co mial zrobic po tym jak rozwalilem miske :twisted:

                                                Co do lakierowania - nie polecam zadnego serwisu Skody :twisted:

                                                Musze tez dodac, ze w GALLu za wymiane tulejek przednich przedniego wahacza zazyczono sobie 350 pln + 80 za tuleje, a calosc kosztowala mnie 180 zl w AutoExpressie i pozniej 80 zl na Sleznej za ustawienie geom.
                                                Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                                Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                                ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                                TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                                Komentarz

                                                • iFi
                                                  Elegance
                                                  • 2012
                                                  • 906

                                                  #74
                                                  Hejka,

                                                  Macie jakieś nowe spostrzeżenia jeśli chodzi o dostępne ASO we Wrocławiu?

                                                  Komentarz

                                                  • mil
                                                    Drive
                                                    • 2011
                                                    • 50

                                                    #75
                                                    W Gall miałem montowane radio i zapomnieli podłączyć zasilanie do anteny... Sam musiałem po nich poprawiać.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...